Zimní zprávy

Vážení rodiče,

srdečně vás zdravím v roce 2022 a doufám, že jste si Vánoce i následující volno užili se svými dětmi přesně tak, jak jste plánovali.

Ze zimních aktualit bych vám ráda sdělila:

  1. LYŽAŘSKÝ VÝCVIK PRO NAŠE PŘEDŠKOLÁKY se koná v týdnu od 31.1. do 4.2.2022 opět v soukromém areálu  U vodárny v Bedřichově.  Schůzka rodičů, na niž zveme všechny rodiče předškoláků, se koná ve čtvrtek, 13.1.2022 v 15:30 na pavilonu A, přízemí. Na schůzce budete moci vyplnit SMLOUVU (KE STAŽENÍ ZDE) s poskytovatelem lyžařského výcviku, uhradit 2400,- Kč za komplexní službu (doprava autobusem tam a zpět, lyžařští instruktoři pro děti dle výkonosti (rozlišujeme tři typy lyžařů:  lyže jsem viděl stát ve sklepě, na lyžích stojím i kopeček sjedu, lyžuji rád a myslím si, že dobře), občerstvení a pitný režim na svahu, vytápěné zázemí pro děti vč. WC aj.). U poskytovatele služby je možno zapůjčit i kompletní vybavení. Detaily a podrobné rozpisy k lyžáku předáme všem zúčastněným na schůzce. Máte-li o lyžák zájem, hlaste se u třídních učitelek.
  2. KONZULTACE S RODIČI DĚTÍ – v průběhu ledna vás osloví paní učitelky ze tříd a nabídnou vám konzultaci, na níž se dozvíte, které věku úměrné dovednosti má již vaše dítě plně automatizované, na čem úspěšně pracujeme a kde budeme potřebovat součinnost rodiny. Máte-li zájem, využijte této nabídky. U předškoláků prosíme rodiče, aby si čas rozhodně udělali. Budeme řešit i otázky možných odkladů školní docházky.
  3. POTVRZENÍ PRO DAŇOVÁ PŘIZNÁNÍ – v průběhu ledna obdržíte ve svých třídách potvrzení o celkové úhradě  školného za rok 2021 (někde se uvádějí také pojmy  školkovné nebo o úplata za předškolní vzdělávání). Potvrzení obdržíte v originálu, pečlivě je prosím uschovejte pro své daňové přiznání. Vystavovat kopie koncem března je pro nás při ukončení účetního roku opravdu problematické. Pro úplnost uvádím, že potvrzení obdrží pouze rodiče dětí 3-5 letých, které školné platí. Předškoláci jsou od této platby osvobozeni. Uhrazené stravné se do daňového přiznání  neuplatňuje.
  4. PRO DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ  můžete jako odpočet ze základu daně uplatnit také smlouvu na finanční dar, který jste případně školce poskytli. Její originál jste od nás také obdrželi.
  5. ZIMA A ZIMNÍ VÝBAVA DĚTÍ –  i když tomu aktuální teploty nenasvědčují, oblékáme děti do zimních podmínek. Prosíme zejména maminky nejmenších dětí, aby doma vyzkoušely, zda si jejich dítě samo oblékne prstové pletené rukavičky a zda je neztratí. Palčáky zavěšené v bundě na šňůrce jsou sice vzpomínka na dávnou dobu, ale pro mateřskou školku to nejlepší, co pro své děti můžete udělat.
  6. MOKRO A SNÍH jsou nerozlučnými přáteli každé zimy. Jejich otisk najdete na dětských kombinézách, oteplovácích i svetrech. Snažíme se vše usušit, Přesto prosíme o součinnost: pokud náhodou najdete něco navlhlého ve skříňce nebo košíčku. Děti míru vlhka občas podcení a vzorně si mokrou šálku či čepici uklidí.

CITÁT NA KONEC: úžasný speciální pedagog a přítel všech dětí, pan Jiří Halda, shrnul úspěšnost mateřské školy do tří malých skvrnek na šatech:  “Maminko a tatínku, ta skvrnka pod krkem znamená, že jsme se samostatně příborem dobře najedli a že nám chutnalo. Ta na rukávech znamená, že jsme hodně tvořili a pracovali s barvami. A ta v kalhotách znamená, že jsme samostatní a učíme se sebeobsluze.”

Hezkou zimu přeje všem rodičům i prarodičům

K. Podrápská a tým MŠ Klášterní