Několik aktualit

Milí rodiče,

září se chýlí ke svému snad slunečnému závěru a já bych ráda shrnula několik poznatků z prvního školního měsíce. Mají formu dotazů, na něž jsem odpovídala a napadlo mne, že budou možná zajímat i další rodiče:

  1. Vrátí se děti na pracoviště Husova do 15. října? Bohužel nevrátí. Aktuálně jedou všechny stavební práce v plném nasazení.  Již je zatepleno podkroví skelnou vatou, je natažena příslušná folie a připraven rastr na sádrokartony. Z 85% jsou vyměněna okna, ze 70% se začišťují špalety a natahuje štuk. Jsou vyzděny sloupy v bývalé botárně, botárna je podtažena ocelovými traverzami, neboť byla nečekaně staticky nestabilní. Je vybrána barva pro novou fasádu, ve čtvrtek se bude schvalovat barevné schéma jednotlivých tříd, aby se mohlo začít ca od 10.10. malovat. Budeme rádi, pokud se vše podaří do konče října, pak nastane doba čištění všeho od cementu, malty, skelné vaty. Pak nastěhujeme vše, co máme uloženo na ZŠ Husova zpět a bude nám ca 3 dny trvat, než to dáme tam, kam patří. Jsem optimistka, věřím v návrat dětí na Husovku od  22. listopadu. 
  2. Mohu nechat odstavené auto u školky a jít si vyřídit své věci? Parkoviště u Klášterní 466/4 slouží opravdu pouze pro přivezení a odvezení dětí. Pokud své auto zaparkujete v 8:00 a do 11:00 ho necháte  odstavené, porušujete školní řád. Ten totiž reaguje na dopravní situaci spojenou se zásobováním a otáčením větších vozidel, které na školním dvoře není obvykle možné (poslední památkou na otáčení avie s mlékem je posunutá střecha nad popelnicemi, která teď hrozí zhroucením nebo vyvalením).  Zatím vše řeším lístečky s prosbou za stěrači… Děkuji všem, kteří chápou naši nelehkou dopravní situaci.
  3. Proč musí moje 5 leté dítě po obědě ležet, když stejně nebude spát? Září je v každé školce i škole obdobím nastavování společných pravidel a vysvětlování, proč je dodržujeme. Naše třídy jsou věkově smíšené, což přináší mnoho výchovných a sociálních benefitů. Posilte ve svém dítěti důvěru, že nám pomůže malé děti po obědě naučit odpočívat. Od října větším dětem dáváme na lehátko knihy, v pravidelmén rytmu část z nich necháváme pracovat tiše u stolečků. Ohleduplnost je jednou z prvních vlastností, kterou u dětí rozvíjíme.
  4. A stane se moc, když si pro dítě přijdu v 17:15? Stane. A nemluvím  o provozní době či automatickém kódování školky. Vaše dítě, zejména pokud se tak děje opakovaně,  se začně poměřovat s vrstevníky, kteří pravidelně odcházejí s rodiči dříve. Věřte nám, že smutné konstatování „Ach jo, já budu zase poslední“ nebo „Máma na mě nemá čas, protože pracuje“  vžene slzy do očí i mnohem statečnějším, než jsou vaše malé děti.
  5. Máte 28. září otevřeno? Nemáme, státní svátky platí pro všechny, tedy i pro mateřské školy.
  6. Máte ještě vjezdové čipy? Potřebovali bychom dva. Do konce září si mohou rodiče vyzvednout jeden  vjezdový čip na rodinu. Pokud nějaké zbydou, budu vás informovat na webu a budete si moci druhý vyzvednout. Další dávku budeme mít v listopadu, až se vrátí děti zpět na pracoviště Husova.

Přeji všem rodičům i nám, zaměstnancům MŠ,  klidný závěr září a těším se každý den na viděnou.

Kamila Podrápská, ředitelka