Adventní novinky

Milé děti, milí rodiče,

v neděli zapálíme první adventní svíčku na našich věncích a pokusíme se nastolit alespoň doma zdání klidu v tomto nemocném světě. Vloni jsme doufali, že brzy bude  náš školkový život opět tradiční. Plný setkání s rodiči na vánočních dílničkách, plný zpěvu na adventním zpívání v zahradě, plný vůně našeho adventního punče pro rodiče a prarodiče, kteří přijdou povzbudit své malé zpěváčky k radnici. No, nebudeme stahovat kalhoty, brod je ještě daleko…

Dovolte mi tedy opět shrnout co nás (a snad i vás) v nadcházejících týdnech čeká:

 1. V pondělí, 29.11. se vrátí děti ze Zajíčků a Medvídků zpět na Husovku. Čeká tam na ně školka jako z marcipánu a hračky připravené ke hře.  Na Klášterní nám zbyde kus prázdna v srdci – na společný život jsme si během těch šesti měsíců zvykli a v mnohém nás obohatil.
 2. Od středy, 1.12. si mohou děti s rodiči prohlédnout v budově staré radnice tradiční výstavu Vánoce očima dětí – letos výrobky pro ni připravují děti ze Sedmikrásek a Boučků a mohu vám už teď říci, že se jim jejich instalace moc povedla.
 3. Od zítřka můžete se svými dětmi hledat na městském vánočním stromu ozdobu, kterou jsme ve školce vyrobili. Nápovědou je, že se v kruhu skrývají tři malí sněhuláčci a dívají se směrem na budovu banky.
 4. Ve čtvrtek, 2.12. nás ve školce navštíví moudrý a spravedlivý Mikuláš, aby si poslechl, zda jsme byli všichni hodní. A kdyby snad ne, tak před dveřmi bude čekat malý neposedný čertík, který zařinčí řetězem. Budeme rádi, pokud si děti přinesou masku andílka nebo čertíka.
 5. V týdnu od 5.12. můžete se svými dětmi zavěsit svou doma vyrobenou vánoční ozdobu na naše školní ploty. Vloni se nám velmi osvědčily výroby z plastů – některé stromečky, vločky,  tučňáky či sněhuláčky  máme dodnes schované. Pomůžete nám rozšířit školní sbírku?
 6. Ve stejném týdnu ozdobíme my s dětmi naše plátěné stromečky u vchodů malými eskymáčky. Zkusíte najít toho svého?
 7. Ve čtvrtek, 9.12. v 9:00 čekáme na předškoláky, kteří do školky pravidelně nedocházejí a připravují e v režimu individuálního vzdělávání. Zákon hovoří o tzv. ověření znalostí a dovedností, my ve školce si chceme s dětmi krátce popovídat nad obrázkem nebo knížkou. Pokud by se některý rodič s dítětem nemohl z vážných důvodů dostavit, může tak učinit v náhradním termínu 14.1.2022.
 8. V úterý, 14.12. nám snad zazpívají předškoláci na vánočních trzích u radnice – držme si palce, ať to letos po roční pauze vyjde. NEVYJDE, TRHY JSOU ZRUŠENY
 9. V týdnu od 13.12. se v jednotlivých třídách postupně rozzáří vánoční stromečky a děti pod nimi objeví několik překvapení  pro své třídy. O konkrétních dnech se dozvíte z třídního emailu. Jako každý rok budeme rádi, pokud dětem ozvláštníte tyto chvíle malou miskou se sušeným ovocem nebo ukázkou cukroví.
 10. V témže týdnu mohou rodiče předškoláků zapsat své děti na tradiční lyžařský výcvik, který pro nás zajišťuje již 15 let bedřichovská firma Activ Guide. Lyžák se bude konat od 31.1. do 4.2.2022 a soukromém svahu u vodárny v Bedřichově, detaily rodičům sdělíme počátkem ledna.
 11. Na 15. a 16.12. jsme měli naplánováno 11. adventní zpívání v zahradě. Obáváme se ale, že nám ani letos epidemická situace neumožní velké setkání dětí, rodičů, prarodičů a zaměstnanců školky. Hledáme cesty, jak zpívání připravit alespoň online.
 12. Ve středu, 22.12. se sejdeme ve školce v tomto roce naposled, od 23.12. bude školka uzavřená. V této souvislosti budeme na prosinec ze zákona snižovat školné, neboť máme zavřeno déle než 5 dní. Přesný rozpis školného na prosinec vyvěsíme na třídní nástěnky. Své platby upravovat nemusíte, případný přeplatek vám zaúčtujeme.

Už teď se na náš společný advent těšíme!

Jménem zaměstnanců MŠ vám klidné předvánoční chvíle přeje Kamila Podrápská, ředitelka MŠ.