Advent online

Milí rodiče,

letošní advent ani Vánoce nebudou takové, na jaké jsme z dřívějška zvyklí. My ale nechceme děti ani vás připravit o narůstající radost z čekání na Ježíška, a tak jsme pro vás připravili několik překvapení.

Ve dvou z nich budeme potřebovat vaši součinnost, v dalších se můžete potěšit pohledem a poslechem na tento web pro změnu vy.

DĚTI A ŠKOLKA PRO RODIČE

ADVENTNÍ ZPÍVÁNÍ V ZAHRADĚ – neumíme si nějak představit, že byste přišli o 10. adventní zpívání v zahradě. Proto ke každé adventní neděli připravíme společně s dětmi záznam jedné zimní nebo vánoční písně, kterou si budete moci pro potěchu pustit na našem webu. Odkazy vám budeme zasílat na váš email a budeme moc rádi, pokud videa ukážete i babičkám a dědečkům, kteří se adventního zpívání v zahradě pravidelně a rádi účastní.

PERNÍČKY NA STROMEČEK – od 7.12.2020 ozdobíme budovy naší školky plátěnými vánočními stromy, na něž spolu s dětmi zavěsíme ozdoby, které budeme ve školce vyrábět. Letos jsme se rozhodli pro selské vánoce plné perníčkových ozdob.

RODIČE A DĚTI PRO ŠKOLKU:

AKTIVITA Č. 1: POSTAVIČKY Z PLASTOVÝCH LAHVÍ: vloni jsme vyráběli na dílničkách, nyní prosíme o výrobu doma. Doneste nám, prosíme, do pondělí, 7.prosince, do školky FIGURKU VYROBENOU Z MALÉ PLASTOVÉ LAHVE, dozdobenou materiálem, který vydrží venkovní prostředí. Vloni vznikli např. nádherní andílci, čertíci, tučňáci, medvídci, sněhuláci. My je všechny zavěsíme na školní plot a dotvoříme tak zimní podobu naší GALERIE NA PLOTĚ.

AKTIVITA Č. 2: RODIČE ČTOU DĚTEM: každé tři roky prosíme rodiče, aby v určitém období svým dětem denně četli večer před spaním pohádky. Letod půjde o 30.11. – 11.12.2020. Každou pohádku následující den zapíší na oválný barevný papírek, který bude připraven v šatně a který připojí ke stonožce se jménem svého dítěte. Dítě, které bude mít ve školce nejdelší stonožku získá ocenění VELKÉHO ČTENÁŘE. Motivační dopis jsme pro Vás připravili ZDE.