Knoflíky, knoflíky, knoflíky

KNOFLÍKOVÁ TRADICE

Vážení rodiče našich odcházejících předškoláků,

určitě si už představujete, jaké to bude, až vaše dítě začne chodit na základní školu, co je tam čeká, jak bude zvládat.  A věřím, že si občas vzpomenete i na naši školku a řeknete si, že vám u nás bylo fajn a co vše se u nás vaše dítě naučilo. Abychom posílili sounáležitost dětí s jejich první školou, zahajujeme knoflíkovou tradici.

Každý předškolák, který bude pasován a odejde na základní školu,  připevní na památku na školní plot plastový knoflík se svým jménem a rokem, kdy odcházel. Knoflíky si děti umístí do skupinek se svými kamarády a až nám přijdou ukázat jednou své první vysvědčení, mohou se podívat, jak se jejich knoflíku daří.

Dejte v dubnu svým dětem do školky jeden knoflík o průměru 4-6cm, paní učitelky, nebo děti samy, na něj napíší křestní jméno a rok a upevní je společně 15. a 16. května, kdy budeme na obou pracovištích zpívat maminkám.

Tímto symbolickým krokem budou děti navždy spjaty s naší školkou a ti mladší budou moci hádat, který z knoflíků patří staršímu sourozenci nebo kamarádovi.

Děkuji vám, že budete spoluzakladateli naší nové tradice. Do roku 2030 bychom takto chtěli alespoň částečně ozdobit celý školkový plot.

K. Podrápská, ředitelka školy