Archiv pro měsíc: Říjen 2017

Dýňové dny

Milé děti,

tento týden  si budeme vyprávět o tajemných věcech spojených se svátky na přelomu října a listopadu. Vzpomeneme si na ty, kdo tu už s námi nejsou, řekneme si, jak se tyto svátky slaví jinde ve světě. Aby se ale nejmenší děti nebály, nebudeme pořádat žádné reje hrůzostrašných masek, ale prožijeme ve dnech 31.10 – 2.11. v našich třídách DÝŇOVÉ DNY. Paní učitelky si pro vás připravily mnoho úkolů  a her, paní kuchařky už připravují dýňové speciality.

dynovy_den_maly

uklid_stromu (2)

Vichřici jsme přežili

ačkoli naše obě naše budovy i zahrady přečkaly sobotní vichřici bez větší újmy, odstraňujeme na Klášterní popadané jívy. I proto budou děti po následující 2-3 dny chodit pouze na vycházky a to ještě spíše po libereckých pamětihodnostech a nikoli do lesa. I zde hrozí následné vývraty stromů.

Děkujeme za pochopení!

K. Podrápská, ředitelka

Příjezd k MŠ Klášterní

na základě mého dnešního jednání s dopravním inspektorátem Policie ČR sděluji, že budete moci vjíždět i přes značku zákaz vjezdu k MŠ za předpokladu, že budete mít za sklem viditelně umístěnu kartičku s vyznačením „R“ (=rodič), kterou schválil DI PČR.

Tyto kartičky vám dnes a v pondělí ráno rozdají paní učitelky ve třídách.

Mějte prosím trpělivost a respektujte případná omezení stavby (opravy plynovodu).

Děkuji   K. Podrápská, ředitelka

Klášterní: Jak otevřít dveře

otevrene_dvere2Milí rodiče a jiní příbuzní našich dětí,

právě jsem, ač velmi nerada, uhradila fakturu za dnes rozbité otevírací zařízení s bzučákem u vchodových dveří v pavilonu B. Pro ty, kdo si nepamatují tuto informaci z úvodní schůzky rodičů: při odchodu prosím  nejprve zvoňte na bzučák, pak teprve tlačte do křídla dveří. Při opačném pořadí kroků se dveře neotevřou a čidlo bzučáku se tlakem a lomcováním rozbije. Jde o dětskou pojistku a tedy bezpečnost vašich dětí.

Vím, že ráno spěcháte, ale neničte při svém spěchu zařízení školy.

Děkuji

K. Podrápská, ředitelka