TO JE MŮJ KAMARÁD: KNÍŽKA

ADRESA: Nejskvělejším rodičům   U nás za kamny 1, 46001 Liberec pod Pohádkou

Moji milí rodiče,

v naší školce si denně hrajeme, zpíváme, malujeme i zcela vážně pracujeme. To vše proto, abychom se naučili vše, co potřebuje chytré dítě, budoucí školák. Také se učíme dobře vyslovovat, aby nám všichni rozuměli. Určitě jste si ale všimli, že ne všechny hlásky umíme opravdu dobře. Naše paní učitelky nám vždycky říkají: „ Podívej se mi na rty, jak to vyslovuji!“ A my se díváme a snažíme se to napodobit. Prý to pomáhá, říkala naše paní logopedka…

Ještě více by nám ale prý pomohlo, kdybyste to s námi dělali i doma. Možná proto si naše paní ředitelka vymyslela na listopad aktivitu „Rodiče čtou dětem“. Ve školce jsme si už namalovali a vystříhali hlavičky červíků, kteří ale zatím nemají tělo. To získají, když mi budete číst, nejlépe večer před spaním postupně mé ale i své oblíbené pohádky. Za každou přečtenou jednotlivou pohádku dostanu druhý den ve školce jeden článek pro červíčkovo tělíčko. Na něj napíšeme název pohádky a připojíme jej k mému červíkovi. To budete pak koukat, jak dlouzí červíci budou viset v naší šatně!!!

My děti jsme vždycky rády, když se na chvíli věnujete jen a jen nám, když se zastavíte a sami si s námi oddechnete. Také nám třeba při čtení pohádky řeknete něco hezkého ze svého dětství, na co byste jinak třeba zapomněli… A my budeme mít radost, že si s vámi povídáme, a půjdeme pak třeba i bez řečí spát.

Budete si se mnou v listopadu číst? Moc bychom totiž chtěli, aby naše třída měla nejdelšího pohádkového červíka!

Vaše oblíbené :o)) a chytré dítě